Vitajte!

Dovoľte nám, čo najsrdečnejšie  privítať Vás v jednom z najkrajších a pre turistov najzaujímavejších regiónov Slovenska. Vitajte na Liptove!

Liptov má rozlohu vyše 2000 km2. Liptov obklopujú najväčšie hory na Slovensku: Vysoké Tatry, Západné Tatry a Chočské vrchy na severe, Nízke Tatry na juhu, Veľká Fatra na západe a Popradská kotlina na východe. Cez Liptov preteká Váh v dĺžke 43,5 km a jeho prítok Belá. Nachádza sa tu známa priehrada Liptovská Mara. Skoro 50% celkovej plochy Liptova tvoria lesy. Vyviera tu množstvo kyseliek a teplých minerálnych prameňov, týmito je známa Bešeňová, či Liptovský Ján. Tento región je známy aj liečebnými kúpeľmi Lúčky. Na Liptove sa nachádzajú  sprístupnené najkrajšie jaskyne na území Slovenska.

Prírodné bohatstvo a bohatá história zaručujú, že na Liptove sa nudiť nebudete. V každom ročnom období, za každého počasia tu budete mať čo robiť. Takže: lyžovanie, turistika, skialpinizmus, aquaparky, jaskyne, cyklistika, rafting, paragliding, lanové parky, horolezectvo, jachting, jazdy na štvorkolkách, vyhliadkové lety, simulátor voľného pádu Superfly, rybárstvo, hubárčenie, jazda na koni, galérie, synagóga, múzeá, skanzen, kultúrne pamiatky, gurmánske zážitky na salaši...